Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 11211220



*

nr 1121 1220


Tom Krestesen

(f. 1927), Danmark


Färglitografi, Tom Krestesen (f. 1927), 1973, 43/260, bladets mått: 82x63


Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 augusti 2017
kl 19:24:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/8 19:30:03 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Tom Krestesen

Tom Krestesen, målare och konsthantverkaee, född i Kolding, Danmark 1927.

Läs mer om Tom Krestesen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien tom krestesen
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr